لفاف

پس از تهیه کارتن اسباب کشی و ملزومات مناسب می توان بسته بندی را شروع کرد.برای دانستن اصول و ترفند بسته بندی مطلب اصول بسته بندی  را مشاهده کنید. در این مرحله انواع مختلف پوششها با کارکردهای خاص خود به کمک شما می آیند. استفاده از محصولات تخصصی باعث ساده تر شدن کار شما و بالابردن ظریب ایمنی در کار بسته بندی می شود. برای تجربه یک اسباب کشی اصولی می توانید از راهنمای جامع اسباب کشی استفاده نمایید.

کاغذ
استفاده از کاغذ کمترین سطح بسته بندی است. استفاده از روزنامه به علت آلودگی سربی که دارد و احتمال لکه گذاری روی ظروف خصوصا در بسته بندی های بلند مدت پیشنهاد نمی گردد.
فوم
این لفاف به علت ضخامت بیشتر از کاغذ محافظت بیشتری دارد ومعمولا برای بین ظروف معمولی آشپزخانه که مسطح هستند و اجناس دکوری کوچک کاربرد دارد.
پلاستیک حبابدار

جهت کریستالهای دکوری که وزن، حجم و قیمت بالایی دارند بهتر است بجای فوم از پلاستیک حبابدار استفاده شود.

جهت بسته بندی کلیه کالاهای بزرگ مانند یخچال، ماشین لباسشویی و ظرفشویی، اجاق گاز، کمد، بوفه، سرویس مبل و ناهار خوری، سرویس خواب ، تلویزیون و سیستم صوتی، آینه، تابلو، مجسمه و … از پلاستیک حبابدار استفاده می شود.

هنگام خرید پلاستیک حبابدار باید به دو نکته توجه کرد:

  • سه لایه بودن
  • گرماژ مناسب در متر مربع

معمولا پلاستیکهای حبابدار به صورت دولایه تولید می شوند یا آنهایی که سه لایه هستند بسیار سبک هستند که این دو ویژگی باعث می شود حبابهای آنها به راحتی در اثر کوچکترین فشار بترکند به همین دلیل فقط برای بسته بندی داخل کارتن مناسب هستند و برای کالاهای بزرگ نمی توان از آنها استفاده کرد.

سلفون مبلی
این لفاف نازک به تنهایی یا در کنار پلاستیک حبابدار برای بسته بندی کالاهای بزرگ استفاده می شود.
تور فوم
این لفاف به صورت استوانه ای و مشبک بوده و برای کالاهای استوانه ای مانند لیوان، پارچ، بطری و … بسیار مناسب است و به دلیل خاصیت ارتجاعی مناسبی که دارد تقریبا بیشتر این اقلام در آشپزخانه را می تواند پوشش دهد. مزیت بالای این لفاف استفاده راحت و بالابردن سرعت کار و ظریب ایمنی است.
فوم شیشه
لب پر شدن و بیشتر شکستگی ها که در جابجایی برای شیشه های مسطح رخ میدهد از طریق لبه های آن است. این فوم که به صورت تخصصی جهت این کار تولید شده با طراحی خاص و ضخامت مناسبی که دارد این مشکل را تا حد مطلوب برای شیشه های مسطح با وزن متعارف از بین میبرد.
فوم لوله
بیشترین کاربرد این محصول در مورد مبلمان کلاسیک و سرویس ناهار خوری است. برای پوشاندن دسته، تاج و پایه این محصول به راحتی قابل استفاده و سرعت و ظریب ایمنی بسته بندی شما را بالا میبرد.
نایلون عریض
این محصول با عرض بالایی که دارد می تواند کارایی بالایی داشته باشد. استفاده به عنوان کاور خوشخواب، انداختن در مسیر عبور کارگرها، پوشش اساس هنگام نقاشی و تعمیرات محدود منزل، پوشش بالکن و پاسیو و … از جمله مصارف آن است.