جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

روش های اسباب کشی آسان

شاید از نظر خانم ها اسباب کشی سخت ترین کار دنیا باشد و برای آنها یک شوک بسیار بزرگ است. در نگاه اول کاملا حق با آنها است زیرا سختی اصلی اسباب کشی که قسمت بسته بندی وسایل می باشد برعهده خانم ها می باشد.

اما شما با انجام چند کار ساده به راحتی می توانید این کار عذاب آور را به یک کار لذت بخش تبدیل کنید.

قبل از آشنا شدن با روش های راحت سازی اسباب کشی باید به این موضوع دقت کنید که هیچ چیز ناراحت کننده تر از شکستن ظروف چینی یا آب گرفتگی لوازم برقی نمی باشد پس حتما قبل از شروع اسباب کشی با صول بسته بندی در اسباب کشی آشنا شوید.

کارتن اسباب کشی

کارتن اسباب کشی مهم ترین ابزار بسته بندی در اسباب کشی می باشد که بسیاری از افراد از این ابزار مهم غافل می مانند و در انتهای اسباب کشی پشیمان از این که چرا از کارتن مخصوص اسباب کشی استفاده نکردند.

کارتن اسباب کشی ویژگی های بسیار مهمی دارد که سبب محافظت از وسایل شما می شود. کارتن های چند لایه از قابلیت ارتجاعی بسیار بالایی برخوردار می باشد که ضربات را دفع می کند و تا حد زیادی از آسیب دیدن وسایل جلوگیری می کند.

رعایت اصول بسته بندی

بعد از این که کارتن اسباب کشی مورد نظرتان را تهیه کردید زمان آن رسیده است که با رعایت اصول بسته بندی وسایل منزل را جمع کنید.

اصول بسته بندی :

  • برای محکم شدن کف کارتن اسباب کشی زیر آن یک مقوا قرار دهید
  • بعد از قرار دادن وسایل در کارتن اسباب کشی با چسب پهن درزهای مقوا را محکم کنید تا در هنگام اسباب کشی باز نشود.
  • به وسیله برچسب محتویات کارتن را مشخص کنید.

برای خواندن تمام اصول بسته بندی در اسباب کشی به مقاله اصول بسته بندی در اسباب کشی مرجعه نمایید.

دسته بندی در اسباب کشی

همیشه قبل از بسته بندی وسایل ابتدا آنها را دسته بندی کنید. سعی کنید کارتن های مشابه را درون یک کارتن اسباب کشی قرار دهید و با چسباندن یک برچسب محتویات درون آن کارتن ها را مشخص کنید. مشخص کردن محتویات کارتن اسباب در هنگام چیدن وسایل در خانه جدید بسیار بهتان کمک می کند و سرعت اسباب کشی را چندین برابر می کند.

بسته بندی لباس

شما می توانید لباس هایی را که اهمیت بیشتری دارند را در کارتن های مخصوص لباس آویزان کنید تا بدون حتی کوچکترین چروک به خانه جدید منتقل شود.

دراورها را خالی نکنید

اگر بخواهید دراورها را خالی و سپس بسته بندی کنید . علاوه بر این که زمان زیادی میگیرد بسیار عذاب آور هم می باشد. کشو ها را بیرون بیاورید و به صورت جداگانه به مقصد منتقل کنید و همچنین درب دراور را با چسب محکم کنید تا در هنگام اسباب کشی باز نشود.

شکستنی ها را روی وسایل دیگر قرار دهید

بشقاب ها و هرگونه وسایل شکستنی را به هیچ وجه ته کارتن قرار ندهید. زیرا در هنگام حمل کارتن ها آسیب پذیر ترین نقطه کارتن اسباب کشی ته کارتن می باشد. بنابراین بعد از این که وسایل دیگر را قرار دادید سپس وسایل شکستنی را قرار دهید تا در هنگام ضربه کارتن به وسایل شکستنی آسیبی وارد نشود.

راهنمای اسباب کشی

جستجو

نوشته های تازه

فهرست مطالب