چرا نباید از کازتن اسباب کشی دست دوم استفاده کنیم؟

در این مقاله کارتن کالابر قصد بررسی مشکلاتی که استفاده از کارتن های دست دوم برایتان ایجاد می کند را داریم.

همان طور که می دانید مهمترین کار در اسباب کشی بسته بندی وسایل منزل می باشد که شما با دانستن اصول بسته بندی در اسباب کشی می توانید با ترفند های اسببا کشی آشنا شوید و یک اسباب کشی راحت را تجربه نمایید.

رایج ترین کار در بسته بندی لوازم منزل استفاده از کارتن اسببا کشی می باشد . کارتن اسباب کشی تا حد زیادی کار اسباب کشی را آسان نموده است. به طوری که برای هر وسیله ای که در منزل دارید یک کارتن مخصوص برایش ساخته شده است.

اما مشکلی که وجود دارد این است که افراد هنگام اسببا کشی همیشه به دنبال تهیه کارتن اسباب کشی دست دوم هستند . اما غافل از این که با این کار در حال به خطر انداختن لوازم شکستنی و حساس منزل خود می باشند. شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که کارتن دست دوم با کارتن نو چه فرقی دارد؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که بافت کارتن های چند لایه طوری ساخته شده است که لایه های کارتن با فاصله از هم قرار گرفته اند و با هر بار استفاده از کارتن این لایه ها به هم نزدیک تر می شند. تا جایی که دیگر لایه های کارتن به هم می چسبند و شکل بافت خود را از دست می دهند.

در این صورت کارتن دیگر توانایی نگهداری وسایل درون خود را ندارد و در هنگام ضربه قابلیت دفع ضربه را نداشته و ضربه را به طور کامل به لوازم انتقال می دهد .

چرا اصلا از کارتن اسباب کشی استفاده می کنیم؟

دلیل اصلی استفاده از کارتن اسباب کشی محافظت از وسایل تا رسیدن به مقصد می باشد حال فرض کنید زمانی که در خانه جدید کارتن را باز می کنید و با یک بشقاب شکسته روبرو می شوید.

درواقع کارتن دست دوم توانایی محافظت از وسایل را ندارد.

نتیجه گیری

کارتن های اسباب کشی ساختار لایه ای داشته و با هر بار استفاده لایه ها به نزدیک تر شده تا زمانی که دیگر به هم می چسبند. این کارتن ها به علت از دست دادن بافت لایه ای خود دیگر توانایی محافظت از وسایل را ندارند و ضربه وارد شده را به صورت کامل به وسایل انتقال می دهند که باعث رخ دادن اتفاقات تلخی می شود.

اگر این مقاله برایتان مفید بود پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را از دست ندهید

راهنمای اسباب کشی

اسباب کشی اداری

کاهش هزینه اسباب کشی

 

نوشته های تازه

فهرست مطالب